Wycieczka do Lwowa 2016 w Oddziale Przemyskim

Wycieczka do Lwowa 2016 w Oddziale Przemyskim

W dniach 3-5 czerwca 2016 r grupa 31 osób, członków SEP Oddziału Przemyskiego i Rzeszowskiego wraz z osobami towarzyszącymi, wzięła udział w wycieczce technicznej do Lwowa.

W programie była wizyta w tamtejszym Zakładzie Energetycznym ПАТ Львівобленерго (www.loe.lviv.ua) zajmującym się dystrybucją energii elektrycznej w powiecie lwowskim. Przedstawiciele lwowskiego zakładu energetycznego przygotowali dla nas dwie ciekawe prezentacje. Z pierwszej, prezentowanej przez panią Galine Petrushka, dowiedzieliśmy się dużo o zakładzie energetycznym ПАТ “Львівобленерго”. Druga, przedstawiona przez pana Andrija Krirzaniwskij, ukazywała historię elektryfikacji miasta Lwowa.

Po prezentacjach udaliśmy się na teren zakładu i zapoznaliśmy się z pracą na dyspozycji mocy jak i obejrzeliśmy jedną ze stacji transformatorowych 35/6 kV. Obszernych wyjaśnień technicznych udzielał nam dyrektor techniczny pan Roman Iwanciw. Byliśmy na Wzgórzach Wuleckich, gdzie oddaliśmy hołd pamięci pomordowanych profesorów lwowskich, jak i odwiedziliśmy grób prof. Romana Dzieślewskiego na cmentarzu Łyczakowskim. Mile zostaliśmy przyjęci na Politechnice Lwowskiej, gdzie dzięki uprzejmości prof. Stachiw Petro Grigorowicz mogliśmy zobaczyć biurko przy którym pracował prof. Stanisław Fryze jak i korzystając z okazji, podziwialiśmy przepiękne obrazy autorstwa Jana Matejki w auli gmachu głównego Politechniki.

W programie wycieczki było również zwiedzanie miasta Lwowa. Zwiedziliśmy m.in. Operę
Lwowską, Archikatedralny sobór św. Jura, katedrę ormiańską, katedrę rzymskokatolicką, jak i wdrapaliśmy się na Wysoki Zamek aby podziwiać panoramę Lwowa.
Nie mogło również zabraknąć czasu na smakowanie klimatu lwowskich kawiarenek.

 

Wycieczka do Lwowa 2016 r.